/
Orszak w  czasie pandemii

Orszak w czasie pandemii

6 stycznia około godz. 12:00 Kacper, Melchior i Baltazar przybędą na bydgoski Stary Rynek. Ze Starego Rynku przejdą (każdy z osobna) ul. Mostową, Focha i Gdańska do kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy, ul. Plac Wolności, gdzie uczestniczyć będą we Mszy św., po której odbędzie sie pokłon trzech króli.  Ze względu na obostrzenia związane z pandemią tegoroczny orszak odbędzie się bez udziału publiczności. Do kościoła mogą wejść 63 osoby. 

Warsztaty strojów orszakowych

Warsztaty strojów orszakowych

9 i 14 grudnia odbyły się warsztaty strojów orszakowych. Celem warsztatów była pomoc w przygotowaniu stroju dla  dzieci . Dla chłopców stroju rycerza ( płaszcz, tarcza i miecz) oraz dla dziewczynek stroju dwórki ( tunika i nałeczka).  Rodzicom tych dzieci wypożyczamy strój w gratisie.  Do orszaku może przyłaczyć się każdy. Zachęcamy do przygotowania niedrogiego przebrania, dzięku któremu jest się nie tylko widzem, ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu. 

Nowa trasa VII Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

Nowa trasa VII Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

6 stycznia, 2020r., w dniu Objawienia Pańskiego, po raz siódmy Orszak Trzech Króli wyruszy do stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka. W tym roku zupełnie nowa trasą. 

Orszak rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo , pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy. O godz. 13.00 barwny orszak wyruszy sprzed Bazyliki i przejdzie ulicami: Markwarta, Krasińskiego, Gdańską, Focha, Mostową do Starego Rynku. Tam pokłon Dzieciatku złożą pasterze, królowie i wszyscy uczestnicy orszaku. 

Czytaj dalej
VI Bydgoski Orszak Trzech Króli za nami

VI Bydgoski Orszak Trzech Króli za nami

13 tysięcy Bydgoszczan w koronach na głowach wyruszyło wraz z Królami do Stajenki, aby pokłonić się świętej Rodzinie. Trzej Królowie jechali na koniach i wielbłądzie. Dwugarbny wielbłąd, na którym jechał król Baltazar przyjechał do Bydgoszczy z województwa lubelskiego, natomiast król Baltazar przyleciał z Irlandii, gdzie obecnie mieszka.  Bydgoski orszak prowadziła gwiazda oraz aniołowie. 

Czytaj dalej
Ostatnie przygotowania do orszaku

Ostatnie przygotowania do orszaku

Po raz szósty, wraz z Królami, udamy się w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny. Królowie pojadą ulicami Bydgoszczy na koniach i wielbłądzie. Wielbłąd Gacek po raz kolejny przyjedzie do Bydgoszczy z Horodyszcza (województwo lubelskie). Orszak wyruszy z Placu Kościeleckich, a zakończy się w Hali Łuczniczka.

Czytaj dalej
I edycja warsztatów na orszak 2019 za nami

I edycja warsztatów na orszak 2019 za nami

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w tych niecodziennych warsztatach. W czasie trwania warsztatów udało sie przygotować stroje dla ok 25 dzieci. 

Czytaj dalej
Trwają przygotowania do VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

Trwają przygotowania do VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli

W ramach przygotowań do  VI Bydgoskiego Orszaku Trzech Króli  organizujemy warsztaty szycia strojów  orszakowych. Pierwsza edycja  warsztatów odbędzie się dnia 11 grudnia 2018r w auli budynku Parafii Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy, ul. Ugory 16 w godz. od 16-17.  Celem warsztatów bedzie pomoc w przygotowaniu stroju  rycerza (płaszcz, tarcza i miecz) dla chłopców w wieku od 6 - 12 lat oraz  dla dziewczynek w wieku od 6-12 lat stroju dwórki (tunika i nałęczka na głowę). Rodzicom tych dzieci wypożyczamy strój w gratisie.  Stroje będą w kolorze niebieskim. Grupa reprezentować bedzie  orszak króla Baltazara, w rolę którego wcieli sie O. Izaak, który specjalnie na  6 stycznia 2019r. przyleci z Irlandii. Jednocześnie zachęcamy do samodzielnego przygotowania niedrogiego przebrania, dzięki któremu jest się nie tylko widzem, ale także aktorem w tym ulicznym przedstawieniu.

Bydgoski Orszak Trzech Króli - program

Bydgoski Orszak Trzech Króli - program

Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele OO. Jezuitów pod przewodnictwem ordynariusza diecezji bydgoskiej ks. bp. Jana Tyrawy. Orszak wyruszy sprzed kościoła o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się przedstawienie jasełkowe oraz koncert kolęd.

Czytaj dalej

PATRONI

  • www.przewodnik-katolicki.pl
  • www.radiopik.pl
  • bydgoszcz.tvp.pl

ORGANIZATORZY

  • fundacja.oaza.pl
  • orszak.org
  • www.bydgoszcz.oaza.pl
  • dk.bydgoszcz.pl